Як правильно харчуватись юним танцівникам та танцівницям!
- yar1nka123123
- Apr 10, 2021
- 2 min read

Дім-школа-дім-танці-музика (чи щось інше) - домашнє завдання до опівночі... а потім все спочатку...і так кожного дня... Час летить і ми (батьки) починаємо чути скарги, спочатку поодинокі, потім частіше і частіче, а потім...як мінімум ГАСТРИТ(((...
За своєю постійною зайнятістю, бо того вимагає теперешній час - ми, нажаль, забуваємо або мало звертаємо уваги на наших дітей... Це стосується і наших особистих дітей, бо праця вчителя є цілодобовою, нажаль... Особливо, коли маєш дві роботи, замість однієї... Але все ж хочеться, щоб наші вихованці, наші діти були здоровими, бо чужих дітей не має! Вони всі наші! Всі рідні! І хвилюєшся за них не менше, ніж за своїх власних.
Тож давайте, поговоримо про харчування: воно обов*язково має бути!!! Так-так!!! Я не допустила помилки, бо часто буває, що в процесі перебіжок між гуртками діти просто-напросто забувають хоча б перекусити, не кажучи про щось більш суттєве та корисне.
Повтоцінне харчування важливе - забезпечує оптимальне протікання обміну речовин в організмі дитини. Разом з тим правильне харчування справляє істотний вплив формування імунної системи, підвищує загальну працездатність і витривалість, сприяє нормальному фізичному і нервово-психічному розвитку дитини. Що є досить доречним, коли дитина займається танцями, спортом тощо.
Встановлено, що потреба дітей у їжі залежить від віку, маси тіла, статі, кліматичних умов, пори року. Але над усім цим панує віковий показник.
Основна увага в процесі організації харчування юних танцюристів необхідно звернути на дотримання наступних положень:
Відповідність калорійності харчового раціону добовим енерговитратам;
Відповідність хімічного складу, калорійності й обсягу раціону віковим потребам і особливостям організму з урахуванням виду та тривалості фізичних навантажень;
Збалансоване співвідношення основних харчових речовин в раціоні;
Використання в харчуванні широкого і різноманітного асортименту продуктів з обов'язковим включенням овочів, фруктів, соків, зелені;
Заміна відсутніх продуктом тільки рівноцінними (особливо по змісту білків і жирів);
Дотримання оптимального режиму харчування;
Обов'язкова наявність в щоденному раціоні перших (рідких) страв.
Зауважте, що стосується режиму харчування, то для юних спортсменів рекомендується велика частота харчування (5-6 разів на день). При цьому важливо правильно поєднувати підвищену фізичну і харчову активність. Діти не повинні приходити на тренування голодними! Після тренування харчування необхідно організувати так, щоб не було великого розриву в часі між тренуванням і наступним прийомом їжі.
Розподіл харчування для юних спортсменів бажано зробити таким:: сніданок , обід , полудень, вечеря. Можливий п'ятий прийом їжі (залежно від режиму тренувань) - це може бути або другий сніданок, або друга вечеря і кефір перед сном.
А ще багато пити!!! З собою обов*язково мати чисту воду. Само собою під час тренувань і великих навантажень, можна тільки змочити губи або прополоскати рот і виплюнути, але вода має бути при собі обов*язково!!! На темі води та водного балансу трохи згодом...Харчуємось - правильно, виглядаємо - здорово !!! Всім того і бажаю!
Comments